Koučink Kompas zdarma

Elektronický Newsletter: Pravidelné zasílání aktuálních novinek z oblasti koučinku jednou měsíčně na váš email.

Jiří Kunčar : Osobní rozvoj lidí je v centru mého zájmu více než 20 let.

Slovo koučink zná dnes v ČR téměř každý. Problém je, že si pod tím představuje každý něco jiného. Proto je důležitá osvěta. Když mluvíme o koučinku, tak vysvětlit, co si pod tímto slovem představujeme a co nabízíme. Hodně bych se přimlouval, abychom v koučinku nezapomínali na jeho podstatu, jak byla definována v sedmdesátých letech. Ta je využitelná nejen v profesionálním doprovázení, ale v přístupu k lidem v každodenním pracovním i osobním životě. A v tom vidím velkou budoucnost a směr koučování.

Máte nějaká obecná doporučení pro výběr kvalitního vzdělání v oblasti koučinku? Jaké atributy by měli případní zájemci o vzdělání sledovat?

Jedním ze záchytných bodů při hledání kvalitního vzdělání v oblasti koučinku je jeho akreditace nějakou autoritou, nejčastěji to bývají profesní organizace. Dalším důležitým faktorem je zkušenost a profesionalita pořádající organizace a lektorského týmu.

Koučink Centrum realizuje kurz Akreditovaný profesionální kurz již 10 let. Jak byste krátce charakterizoval tento nejžádanější kurz?

Jde o intenzivní kurz, který vyváženě propojuje výuku koučovacích dovedností na základě kompetencí určených Mezinárodní federací koučů s přístupem, který je založen na respektu k jedinečnosti každého člověka. Vychází z principu koučinku, jak jej definovali jeho zakladatelé T.Gallwey a J.Whitmore. Navíc se zde účastníci seznámí s mnoha technikami, které pomáhají koučovací proces velmi zefektivnit.

Co absolventi nejvíce oceňují?

Jsou často velmi příjemně překvapeni, že jsou po několika měsících schopni vést jako koučové opravdu kvalitní koučovací rozhovor a protože při procvičování jsou i v pozici klientů, tak oceňují i velký posun v osobních a pracovních tématech, která si do těchto rozhovorů přinášejí.

Na co kladete při výuce největší důraz?

Na praxi, na procvičování, aby si účastníci všechno vyzkoušeli a byli připraveni na různé situace v koučování. Aby si tento proces učení užívali, každý má právo na svoje tempo učení, nejde o soutěž, ale o radost z učení se něčemu novému.

Co jste se naopak naučil od studentů Vy?

Kurzu se účastní lidé všech možných úrovní a typů vzdělání, práce, společenského postavení, věku atd. Často máme obecně vůči sobě mnohé předsudky. Nepřestává mě fascinovat, jak většinou během krátké doby jsou schopni tito účastníci vytvořit mezi sebou velmi respektující prostředí. Učím se od nich v praxi ještě více to, co je učím teoreticky – umění přijímat druhé bez zbytečného hodnocení.

Vzhledem k tomu, že kurz běží již 10 let, mění se nějak struktura frekventantů? Kdo chodil do kurzů před 10 lety, kdy slovo koučink ještě patřilo k neznámým pojmům? Kdo se hlásí do kurzů dnes?

V počátku převládali lektoři a profesionálové z oblasti osobního rozvoje, kteří si chtěli rozšířit svoje portfolio služeb, dále manažeři a pracovníci HR, kteří chtěli využít principů koučinku při řízení lidí. Dnes je skladba lidí mnohem širší. Přibylo lidí, kteří chtějí změnit profesi a věnovat se koučinku, je mnohem více psychoterapeutů, učitelů, sportovců a také lidí, kteří se chtějí naučit principům koučinku jen pro zkvalitnění svého osobního života.

Jaké dovednosti si účastníci během kurzu osvojí?

Mezi ty nejzákladnější dovednosti patří umět druhému dobře naslouchat a na základě toho se ho ptát takovým způsobem, že mu to umožní uvědomit si pro něj důležité věci, které ho rychleji posunou žádoucím směrem.

Kde mohou absolventi kurzu své nově nabyté dovednosti a zkušenosti využít?

Kromě toho, že jde o rekvalifikační kurz a mohou působit jako profesionální koučové, tak ve všech profesích a oblastech, které vyžadují komunikaci s jinými lidmi, včetně komunikace s našimi blízkými. A samozřejmě při svém osobním rozvoji.

Co byste případným zájemců o kurz Akreditovaný profesionální kurz vzkázal?

Přijďte se na některý kurz podívat a uvidíte, zda Vás osloví.

© 2005-2016 Koučink Centrum, s. r. o. všechna práva vyhrazena.

Kalendář kurzů

Po Út St Čt So Ne
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

Novinky

1.6.2017 Připravili jsme pro Vás ochutnávku na téma MIRKOVÝRAZY A ŘEČ TĚLA. Pro kouče, manažery a obchodníky. Navazovat bude 2 denní trénink s Ondřejem Staňkem. Těšíme se na Vás.


24.4.2017 MR. SUGATA MITRA, VÍTĚZ CENY TED 2013, V ŘÍJNU V PRAZE NA 11. MEZINÁRODNÍ KONFERENCI O KOUČINKU: TALENT EXPLORING - 4. - 5. 10. 2017


21.3.2017 Těšíme se na Vás v koučovací zóně při akci Equal Pay Day již tuto sobotu. Přidejte se.


10.2.2017 Kurz Akreditovaný profesionální kouč zavítá na Moravu. Otevíráme za 4 dny na Valentýna 14.2.2017a těšíme se na Vás v Brně. Pokud chcete přijít na náhled do kurzu, napište. Rádi se Vás poznáme.


07.2.2017 KC STARBUS LÉTO 2017 - Získali jsme záštitu Hospodářské komory České republiky a moc za ni děkujeme. Přidejte se.


27.1.2017 KC STARBUS LÉTO 2017 - nový projekt pro podporu koučování v ČR. Hledáme partnery v regionech. Přidejte se. Napište.


17.1.2017 27. 1. 2017 se uskuteční v Brně Příprava na akreditaci ICF s oblíbeným Jiřím Kunčarem, PCC. Pokud zvažujtete získání titulu v koučování, PŘIDEJTE SE. Cena pro absolventy APEKU 16.700 + DPH. Těšíme se na Vás. Vaše Koučink Centrum Jiří KUnčar


6.1.2017 13. 1. 2017 začíná nejoblíbenější kurz koučinku Akreditovaný profesionální kouč. Tento kurz Vám zlepší kvalitu života. Zažijete mnoho příběhů a nejsilnější svůj osobní. Přijďte se podívat na náhled do kurzu nebo se přidejte již k 9 přihlášeným účastníkům. Těšíme se na Vás. Vaše Koučink Centrum


31.12.2016 Přejeme všem vše nejlepší do roku 2017. PF 2017


Podporujeme

International Coach Federation
International Coach Federation

Spolupracujeme s

Zabavne Uceni.cz

Nezávazná objednávka