Koučink Kompas zdarma

Elektronický Newsletter: Pravidelné zasílání aktuálních novinek z oblasti koučinku jednou měsíčně na váš email.

O koučinku pro firmy

Lidé podávají výkon, protože chtějí, ne proto, že musí. Sir J. Whitmore

KOMPLEXNÍ ŘEŠENÍ PRO FIRMY

Divize Koučink ve firmách je začleněna do mezinárodní sítě Performance Consultants. V jejím čele stojí jeden ze zakladatelů koučinku v Evropě sir John Whitmore. Divize Koučink ve firmách plně respektuje standardy mezinárodní sítě Performance Consultants. Sir J. Whitmore je viceprezidentem Association for Coaching, předsedou Institue of Human Excellence, místopředsedou European Mentoring and Coaching Council. S J. Whitmorem úzce spolupracujeme.

K našim partnerům patří i Timothy Gallwey z USA, autor metody Inner Game (vnitřní hra), která se před více než 35 lety stala východiskem pro celosvětové hnutí koučinku. Ze spolupráce T. Galweye a J. Whitmora vznikl i jeden ze základních pracovních nástrojů koučování. J. Whitmore nazval přehledný systém otázek provázaný s dalšími metodami vedení lidí GROW (Goals – cíle, Reality – realita, Options – možnosti řešení, Will – vůle, akční plán) podle toho, na jaké oblasti se klient s pomocí kouče soustředí.

Úzce spolupracujeme s Dr. Valeriem Pascottem, zakladatelem společnosti EOS – Effective Organizational Systems. EOS a The Inner Game Timothyho Gallweye vytvořily společnou firmu IGEOS, která se specializuje na týmový leadership a efektivitu týmové spolupráce.

Čerpáme z know-how ověřeného ve Velké Británii, v USA, Kanadě i Evropě a využíváme ho při řešeních pro firmy. Specializujeme se na systémové zavádění koučinku do firem. Spojením zahraničního know-how z VB a USA se zkušenostmi z českého trhu jsme vyvinuli systém funkčních kroků pro rozvoj firem. Koučink se ve firmách obvykle využívá ve třech oblastech. Jako nástroj rozvoje jednotlivců, jako styl vedení, tedy manažerská kompetence, a může být i koučovací firemní kulturou.

SPOLUPRACUJTE S NÁMI NA TŘECH ÚROVNÍCH, KTERÉ SE NAVÍC DAJÍ PRUŽNĚ KOMBINOVAT

I. Dopřejte si komplexní projekt na míru

  • Definujeme cíle projektu, pozitivní změny ve firmě, které se dají měřit
  • S ohledem na aktuální situaci navážeme na standardní procesy ve firmě
  • Navrhneme koncepci, která čerpá z know-how ověřeného v USA a Velké Británii
  • Účelně v ní využijeme koučovací principy, individuální/týmové koučování a speciální vzdělávání. Systém funkčních kroků pro zvyšování výkonnosti firmy

MOŽNOSTI A VÝHODY KOMPLEXNÍHO PROJEKTU NA MÍRU

II. Realizujte své interní projekty

  • Vyvinuli jsme pružný systém poradenství, který zvyšuje efektivitu interních projektů
  • Na základě analýzy vám pomůžeme vybrat vhodná opatření a koučovací nástroje
  • Společně vytvoříme koncepci rozvoje tohoto projektu
  • Posoudíme a doporučíme vám vhodné dodavatele pro tento projekt

MOŽNOSTI A VÝHODY ŘEŠENÍ PODPORUJÍCÍ INTERNÍ PROJEKTY

III. Vyberte si ze souboru nástrojů a podpořte své interní projekty

MOŽNOSTI A VÝHODY NÁSTROJŮ PODPORUJÍCÍ VAŠE INTERNÍ PROJEKTY

Koučink s námi

Vycházíme z definice jednoho ze zakladatelů koučinku Timothyho Gallweye V = P – I .Výkon (V) rovná se Potenciál (P) minus Interference/rušivé vlivy (I). Co se dá dělat, pokud není výkon dostatečný? Tradiční metody říkají: „Je třeba zvýšit potenciál (P), dodejme know-how, dovednosti a pracujme na pozitivních postojích.“ Tento přístup vede mimo jiné k tomu, že se lidé ve firmách cítí „přeškoleni“. Nové poznatky plně nevyužívají. Koučové naproti tomu říkají: „Vše, co potřebujeme, máme v sobě. Jediné, co musíme, je snížit bariéry, které nám brání využít naplno naše know-how, zkušenosti atd.“ Koučink navíc pomáhá naše know-how rozvíjet. Zdá se vám tato definice příliš odborná?

Přibližme si koučink jednoduchými obrazy. Vyberte si dle vlastní chuti.

Při své práci využíváme tzv. princip DUO = Důvěra + Uvědomění + Zodpovědnost Rozvine-li v sobě koučovaný během práce s koučem Důvěru, Uvědomění a Zodpovědnost, osvobodí se lépe od bariér, které ho svazují, a zvýší svůj výkon. S důvěrou v sebe samé lidé myslí samostatně, uvědomují si více možností při řešení problémů a přijímají odpovědnost za výsledek. Koučové pomáhají naplňovat klíčové principy hlavně přesně kladenými otázkami, nasloucháním a reflexí. Timothy Gallwey říká: „Kouč pomáhá klientovi přemýšlet nahlas.“

© 2005-2016 Koučink Centrum, s. r. o. všechna práva vyhrazena.

Kalendář kurzů

Po Út St Čt So Ne
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

Novinky

1.6.2017 Připravili jsme pro Vás ochutnávku na téma MIRKOVÝRAZY A ŘEČ TĚLA. Pro kouče, manažery a obchodníky. Navazovat bude 2 denní trénink s Ondřejem Staňkem. Těšíme se na Vás.


24.4.2017 MR. SUGATA MITRA, VÍTĚZ CENY TED 2013, V ŘÍJNU V PRAZE NA 11. MEZINÁRODNÍ KONFERENCI O KOUČINKU: TALENT EXPLORING - 4. - 5. 10. 2017


21.3.2017 Těšíme se na Vás v koučovací zóně při akci Equal Pay Day již tuto sobotu. Přidejte se.


10.2.2017 Kurz Akreditovaný profesionální kouč zavítá na Moravu. Otevíráme za 4 dny na Valentýna 14.2.2017a těšíme se na Vás v Brně. Pokud chcete přijít na náhled do kurzu, napište. Rádi se Vás poznáme.


07.2.2017 KC STARBUS LÉTO 2017 - Získali jsme záštitu Hospodářské komory České republiky a moc za ni děkujeme. Přidejte se.


27.1.2017 KC STARBUS LÉTO 2017 - nový projekt pro podporu koučování v ČR. Hledáme partnery v regionech. Přidejte se. Napište.


17.1.2017 27. 1. 2017 se uskuteční v Brně Příprava na akreditaci ICF s oblíbeným Jiřím Kunčarem, PCC. Pokud zvažujtete získání titulu v koučování, PŘIDEJTE SE. Cena pro absolventy APEKU 16.700 + DPH. Těšíme se na Vás. Vaše Koučink Centrum Jiří KUnčar


6.1.2017 13. 1. 2017 začíná nejoblíbenější kurz koučinku Akreditovaný profesionální kouč. Tento kurz Vám zlepší kvalitu života. Zažijete mnoho příběhů a nejsilnější svůj osobní. Přijďte se podívat na náhled do kurzu nebo se přidejte již k 9 přihlášeným účastníkům. Těšíme se na Vás. Vaše Koučink Centrum


31.12.2016 Přejeme všem vše nejlepší do roku 2017. PF 2017


Podporujeme

International Coach Federation
International Coach Federation

Spolupracujeme s

Zabavne Uceni.cz

Nezávazná objednávka