Koučink Kompas zdarma

Elektronický Newsletter: Pravidelné zasílání aktuálních novinek z oblasti koučinku jednou měsíčně na váš email.

Timothy Gallwey : Nehodnoťte a život se stane Vaší nejlepší univerzitou!

Timothy Gallwey je průkopníkem aplikované psychologie sportu a aplikované psychologie korporací. Je uznáván jako zakladatel pojmu Coaching, který zavedl již před více než 45 lety. Během své kariéry pracoval jako poradce významných sportovních osobností a předních společností jako jsou AT & T, IBM, Apple, Coca-Cola, Anheuser-Busch, Arco, GE, Harley Davidson a mnoho dalších. Od 70. let se věnoval propagaci své metody výcviku, kterou nazval The Inner Game, tj. Vnitřní hra. Timothy Gallwey otevírá ve světě školy koučinku The Inner Game. V Praze loni vznikla první evropská pobočka. 20 zájemců má nyní jedinečnou příležitost čerpat unikátní know-how přímo od zakladatele koučinku

V jaké podobě může být koučink lidem užitečný?

Asi posledním, ale zároveň nejhodnotnějším místem, kam by se lidé obraceli, když hledají odpovědi na své klíčové otázky, které potřebují zodpovědět, je podívat se do svého nitra. Abychom mohli přijmout přirozené riziko a udělali tento krok, musíme si vytvořit prostředí, které nebude hodnotící. Ve chvíli, kdy máme nehodnotící prostředí a je vytvořena důvěra, neexistuje překážka, která by nám zabránila v nekonečném růstu.

Jaké jsou skutečné hodnoty, které bychom v životě měli hledat?

Když přemýšlíme o skutečných životních hodnotách, tak vždy musíme učinit vlastní výběr s ohledem na naše osobní cíle. Buďte vždy obezřetní, když Vám někdo poradit „správné“ hodnoty. Přístup Inner Game je o růstu a vlastní jedinečné cestě rozvoje. Odpovědi máme v sobě. Jste jediným lídrem vlastního života.

Jaké jsou hlavní principy Inner Game? Můžete porovnat s jinými koučovacími přístupy?

Budu stručný. Nejlepší odpovědi má koučovaný. Potenciál má koučovaný. Vnitřní bariéry má ve svém vlivu koučovaný. Kouč, který pracuje dle principů Inner Game je kompetentní ve vytváření bezpečného prostředí, které umožňuje nehodnotící uvědomění a minimalizuje strach, pochyby, jež brání plnému uplatnění potenciálu. Formou provokujících otázek vyzívá koučovaného, aby naplno uvolnil přístup ke svému vlastnímu potenciálu.

Mnoho koučovacích přístupů se soustředí na techniky a metody koučování. Inner Game kouč se nesoustředí na koučování, ale na schopnosti koučovaného učit se ze zkušenosti a reflektovat ji.

The Inner Game byla praktikována ještě dlouho předtím než se objevilo profesionální koučování. Usiloval jsem o maximální jednoduchost. Koučové, kteří se chtějí naučit „jak to dělat“ ztrácí hlavní myšlenku. Já jsem se učil prostřednictvím plného soustředění na studenta a reakcí na něj. V té době nebylo možné žádné koučovací přístupy následovat, protože neexistovaly.

Jaké hodnoty bychom se mohli učit od dětí, které bychom mohli zpět zařadit do svého života, abychom učinili svůj život spokojenější?

U dětí vidíme lidské kvality, se kterými jsme se všichni již narodili a to bez zatížení a bariér, které jsme si vytvořili buď sami, nebo kulturou. Děti jsou mou inspirací, abych si uvědomoval, kdo a co jsem a kdo jsou moji koučovaní.

Problémem českého koučinku je nízké povědomí o kvalitách koučinku mezi potenciálními klienty. Můžete ze svého popsat kvality koučinku, aby potenciálních klient vnímal, co může či nemůže očekávat od koučovacího setkání?

Koučink se osvědčil jako metoda, která dává lidem obrovský přístup k vlastnímu potenciálu. Český trh začne mít povědomí o tomto ve chvíli, kdy se tak bude skutečně dít. Koučové se ale vydávají na vlastní cestu, myslí si, že se jedná o novou profesi a manažeři nevidí jejich hodnotu. V tomto prostředí se tak usilovně snaží přinést hodnotu, až se hodnota vytrácí. Všechno, co skutečně potřebujete, je důvěra v člověka, kterého koučujete, a důvěra v sebe sama.

Žijeme ve velmi dynamické době. Co můžeme pro sebe udělat, abychom se neztratili na cestě svého života?

Dobrá otázka. Krátká odpověď. Nezapomeňte, kdo opravdu jste.

Děkuji za rozhovor.

© 2005-2016 Koučink Centrum, s. r. o. všechna práva vyhrazena.

Kalendář kurzů

Po Út St Čt So Ne
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

Novinky

1.6.2017 Připravili jsme pro Vás ochutnávku na téma MIRKOVÝRAZY A ŘEČ TĚLA. Pro kouče, manažery a obchodníky. Navazovat bude 2 denní trénink s Ondřejem Staňkem. Těšíme se na Vás.


24.4.2017 MR. SUGATA MITRA, VÍTĚZ CENY TED 2013, V ŘÍJNU V PRAZE NA 11. MEZINÁRODNÍ KONFERENCI O KOUČINKU: TALENT EXPLORING - 4. - 5. 10. 2017


21.3.2017 Těšíme se na Vás v koučovací zóně při akci Equal Pay Day již tuto sobotu. Přidejte se.


10.2.2017 Kurz Akreditovaný profesionální kouč zavítá na Moravu. Otevíráme za 4 dny na Valentýna 14.2.2017a těšíme se na Vás v Brně. Pokud chcete přijít na náhled do kurzu, napište. Rádi se Vás poznáme.


07.2.2017 KC STARBUS LÉTO 2017 - Získali jsme záštitu Hospodářské komory České republiky a moc za ni děkujeme. Přidejte se.


27.1.2017 KC STARBUS LÉTO 2017 - nový projekt pro podporu koučování v ČR. Hledáme partnery v regionech. Přidejte se. Napište.


17.1.2017 27. 1. 2017 se uskuteční v Brně Příprava na akreditaci ICF s oblíbeným Jiřím Kunčarem, PCC. Pokud zvažujtete získání titulu v koučování, PŘIDEJTE SE. Cena pro absolventy APEKU 16.700 + DPH. Těšíme se na Vás. Vaše Koučink Centrum Jiří KUnčar


6.1.2017 13. 1. 2017 začíná nejoblíbenější kurz koučinku Akreditovaný profesionální kouč. Tento kurz Vám zlepší kvalitu života. Zažijete mnoho příběhů a nejsilnější svůj osobní. Přijďte se podívat na náhled do kurzu nebo se přidejte již k 9 přihlášeným účastníkům. Těšíme se na Vás. Vaše Koučink Centrum


31.12.2016 Přejeme všem vše nejlepší do roku 2017. PF 2017


Podporujeme

International Coach Federation
International Coach Federation

Spolupracujeme s

Zabavne Uceni.cz

Nezávazná objednávka